Het was een zeer leerzame en inspirerende cursus
Goede ervaring met de cursus! veel geleerd.
Drie docenten die veel kennis van zaken hebben. Handvaten gekregen om het gedoceerde in de praktijk toe te passen.
Als deelnemer krijg je toegang tot de besloten website www.npicursus.nl.
Op deze site tref je alle extra informatie aan zoals bijvoorbeeld het programma, eventuele voorbereiding en andere relevante informatie.
€ 795,- (met NPi-kortingskaart) respectievelijk € 890,- inclusief verzorging en cursusmateriaal (Prijspeil 2024)
Deze scholing is geaccrediteerd voor: Basisregister Algemeen fysiotherapeut (KNGF en Keurmerk) / Oefentherapeut (coulance regeling) met 20 punten.
Uitleg coulance regeling voor oefentherapeuten.
De cursus is niet geaccrediteerd voor ergotherapeuten en geriatriefysiotherapeuten.
Na de cursus heb je een goed beeld van de mogelijke problemen die patiënten met dementie kunnen hebben zowel extra– als intramuraal, mede afhankelijk van de aard van de neurologische aandoening waaraan zij lijden. Kan je het gepresenteerde vier-fasen model hanteren in diagnostiek en therapie en ben je bekend met de extra sociale vaardigheden die de rol van een therapeut met psycho-geriatrische patiënten met zich meebrengt.
Steeds vaker worden fysio-/ergo en oefentherapeuten, betrokken bij de behandeling van dementerenden en wordt hun bijdrage steeds belangrijker. Op het moment dat de dementie zich openbaart, zijn er deels afhankelijk van de aard van de neurologische aandoening waar dementie een onderdeel van uitmaakt, vaak al problemen op het gebied van bewegen. Van therapeuten in zowel de extramurale als intramurale setting wordt nadrukkelijk gevraagd dit minder goed bewegen te kunnen herkennen en oog te hebben voor de problemen die daar uit voortkomen. Dat vereist specifieke kennis omtrent de senso- motoriek bij de ouderen met een neurologische aandoening die gepaard gaat met dementie. Tegelijkertijd blijkt uit de literatuur dat juist het aerobe deel een remmende werking heeft op het verlies van cognitie. Dat vraagt kennis over de “leer” mogelijkheden in het algemeen, en bij deze neurologische aandoeningen in het bijzonder, om de genoemde sensomotorische problemen te kunnen oplossen en het bewegen zolang mogelijk functioneel te kunnen houden.
Deze cursus is speciaal ontwikkeld voor fysio-/ergo en oefentherapeuten die in hun werk te maken krijgen met mensen waarbij de dementie zich heeft geopenbaard. Maar dementie is een ernstige neurologische functiestoornis met een sluipend karakter. Hierbij ontstaan er stoornissen in hogere cerebrale functies en vele cognitieve processen in de hersenen worden in toenemende mate bemoeilijkt waardoor het voor de dementerende steeds lastiger wordt om adequaat te functioneren.
Dat zal zijn zelfstandigheid aantasten. Tegelijkertijd met deze cognitieve achteruitgang kan ook het bewegen minder goed gaan.
In deze cursus worden de volgende zaken aan de orde gesteld:
Hoor- en responsiecollege. Leidraad in de gehele cursus is een casus. De problematiek, die daaruit naar voren komt, wordt in kleine groepen geïnventariseerd en dan verder uitgewerkt, waarbij ook gekeken wordt hoe de mogelijkheden van het thuis blijven wonen volledig benut kan worden. Zeker in de thuissituatie zal nog meer geprobeerd moeten worden om onderdeel van een team (keten) te zijn dat bij de cliënten regelmatig over de vloer komt.
Vraag 1: Welke beoordeling geef je de cursus in het algemeen?
Vraag 2: In welke mate beschikte(n) de docent(en)/spreker(s)* over de benodigde vakinhoudelijke kennis en vaardigheden?
Vraag 3: In welke mate is het geleerde toepasbaar in jouw huidige of toekomstige beroeps- en/of functie-uitoefening?
Vraag 4: Hoe luidt jouw oordeel over de organisatie tijdens de scholingsactiviteit (denk aan accommodatie, bereikbaarheid, kwaliteit van opleidingsruimten, hoeveelheid pauze, cursustijden, verzorging etc.)?
Vraag 5: Zou je het volgen van deze scholingsactiviteit aanbevelen aan collega's?
Vera van Opstal-Verbruggen
e-mail:
telefoon: 06 82 14 86 45
(bereikbaar ma.middag en dinsdag t/m vrijdagochtend)
Frans Lanting
e-mail:
telefoon: 06 15 86 19 50